vizualizace bílého tibetského "A"

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

vizualizace bílého tibetského "A"

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Máte někdo zkušenosti s vizualizací tibetského A před usnutím? V knize od Rinpočheho Tibetská jóga snu a spánku se doporučuje tato vizualizace uprostřed čela (třetí oko) a má pomáhat k luciditě. Toto ovšem autor doporučuje až při prvním nočním probuzení. Před usnutím se má vizualizovat červené A v krční čakře. Naproti tomu v knize Jóga snu od jiného Rinpočheho (sakra, tam je každý druhý Rinpočhe :D ) se má před spaním vizualizovat bílé A uprostřed těla. Muži mají usínat na pravém boku s pravou rukou pod tváří. Já jsem to začal zkoušet a hned první den, kdy jsem usínal s červeným A v krku a v noci si vizualizoval bílé A na čele, tak jsem měl perfektní a zatím nejdelší LD. Druhý den jsem to zkoušel zase a zas jsem měl LD. Třetí den jsem si řekl, že to zkusím bez toho a nic...
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Re: vizualizace bílého tibetského "A"

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

dr.Katz napísal:Máte někdo zkušenosti s vizualizací tibetského A před usnutím? V knize od Rinpočheho Tibetská jóga snu a spánku se doporučuje tato vizualizace uprostřed čela (třetí oko) a má pomáhat k luciditě. Toto ovšem autor doporučuje až při prvním nočním probuzení. Před usnutím se má vizualizovat červené A v krční čakře. Naproti tomu v knize Jóga snu od jiného Rinpočheho (sakra, tam je každý druhý Rinpočhe :D ) se má před spaním vizualizovat bílé A uprostřed těla. Muži mají usínat na pravém boku s pravou rukou pod tváří. Já jsem to začal zkoušet a hned první den, kdy jsem usínal s červeným A v krku a v noci si vizualizoval bílé A na čele, tak jsem měl perfektní a zatím nejdelší LD. Druhý den jsem to zkoušel zase a zas jsem měl LD. Třetí den jsem si řekl, že to zkusím bez toho a nic...

No to zni fakt zajimave.. a jak to tibetske A vlastne vypada ?
A kerej Rinpočhe je teda podle tebe "lepší" a kerej "kecá?" :chat:
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Re: vizualizace bílého tibetského "A"

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

OBI-VAN napísal:A kerej Rinpočhe je teda podle tebe "lepší" a kerej "kecá?" :chat:
To jsou dve ruzny tradice - Wangjal je Bön, a Norbu je Nigma, takze podle toho ke kteremu uciteli se hlasis, nebo te vice oslovuje tak to delej komplet podle nej a nemichej to.
Tady je cast textu:
http://3web.dkm.cz/tradicni_karate/book ... a_snu.html
Nicmene me prijde velmi komplikovany dodrzovat tradicni postupy s pismenkami, svetly, 4x se pres noc budit atd.( obzvlaste kdyz clovek nedostal iniciaci) - oproti jednoduchemu se podivani na ruce a zameru, ktere osvedcene funguje. Ale muze byt zajimave kdyz to bude zkouset nekdo pokrocily ( dr.Katz), jak se mu zlepsi nebo promeni LD stavy a rozsiri moznosti.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: vizualizace bílého tibetského "A"

Príspevok od používateľa dr.Katz »

takže já teď mám možnost, protože jsem na nemocenské, zkoušet metodu ranního přivstání si a pak dospání (tuším WILD) a během čtyř dnů už jsem měl tři LD! A pokaždé jsem si vizualizoval při usínání červené světlo v krku a pak v noci při probuzení bílé světlo mezi obočím (třetí oko). Při všech třech LD jsem si sen uvědomil, aniž jsem musel použít test reality! Prostě jsem vstoupil do snu vědomě. Jak píše sám Rinpočhe, není důležité, aby to bylo tibetské A, to je jenom takový symbol, důležité je tu čakru probudit tou vizualitací barvy a ta červená v krku má napomáhat k zapamatování si snu a ta bílá na třetím oku zase k luciditě. Skutečně to funguje! Dokonce se mi ani nestává jako kdysi, že bych se hned po uvědomění probudil.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

Ale ty si uz prolomil prvni branu sneni..tzn. ze LD mas pomerne bezne. Je otazka nakolik je to ucinne pro zacatecniky, oproti metode najit sve ruce. Co z nam par buddhistu v Praze, kteri k temto ucitelum maj blizko, tak nikdo nema nejaky vztah k LD, tak si myslim ze to treba zkouseli, asi jim to neslo, tak delaji jine praxe. Ale treab se to na 3Oku najde nekdo kdo jede ciste podle tibetskych metod. :roll:
Ale tve experimenty v tomto smeru jsou velmi cenne. :appl:
....pokracuj a informuj nas prosim jak to funguje :wink:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

TIBETSKE "A"

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

hledal jsem marne na internetu jak asi vypada... :help:
bez toho nevim jak si ho predstavit.. docela bych to chtel vyzkouset (nezavazne bez nejakeho prehnaneho ocekavani)

Predem diky za link nebo naskenovany obrazek tibetskeho "A"

Mno.. dneska teda pujdu spat a budu si alespon predstavovat v krku cerveny svetlo.:santa: . a jestli si vzpomenu kdyz se vzbudim tak v cele bily svetlo :snowman:

:lol:
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

tak sem po dlouhym hledáni něco vyhrabal
http://web.quick.cz/skautklecany/rok199 ... ml#abeceda

du tu metodu vyzkoušet
zatim zdar
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

tu knizku jsem cetl celou a vizualizaci tibetskeho "A" jsem zkousel, ale nejak to u me nefungovalo.

U me funguje pozorovani procesu usinani a tim navozeni temer stavu zmeneneho vedomi, je strasne tezke udrzet bdelost, ale trenovanim se posunuji po kouscich dal a dal ... napr. pred kazdym usnutim po zavreni oci a provedeni uklidnujicich technik si zacinam vizualizovat pokoj a mam obcas zablesky, ze se divam na svuj pokoj ze sveho pohledu pres zavrene vicka. Provadim i kontrolu jestli se mi nahodou na ar sekund vicky sdami neotervou tak, ze otevru oci a kdyz vidim uplnou cernocernou tmu, tak je jasne, ze ty zablesky jsou skutecne. Verim tomu ze se timto posunu dal. :ok:
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Ali Agca »

majk napísal:... je strasne tezke udrzet bdelost, ale trenovanim se posunuji po kouscich dal a dal ...
Já tu knížku taky četl, ale ne celou. Pro mě některé části neměli smysl, protože jsem ještě nebyl na ně připravený. Nicméně si myslím, že i když je těžké udržet bdělost před usnutím, tak je to ta stejná bdělost co ve dne. Tudíž že se dá cvičit těma metodama co tam popisuje - pro udržení bdělosti ve dne. Mám na mysli meditaci tibeského A napsaného na papíru a pak ty čtyři metody na udržení bdělosti - toto jsou mé nejoblíbenější části té knihy :)
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Re: TIBETSKE "A"

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

OBI-VAN napísal:Predem diky za link nebo naskenovany obrazek tibetskeho "A"
Nasel jsem docela dobry stranky, kde je i ta joga snu vcetne toho pismene A
http://www.plotinus.com/zhine_tibetan_d ... a_copy.htm
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

tibetské "A"

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Tak jsem si to přečetl trošku jinak a zkoušel jsem to tak, že jsem si večer před usnutím představoval zároveň bílé "A" na čele a zároveň červené "A" v krku a opravdu jsem měl LD a poměrně dlouhé, akorát jsem tam nemohl nic měnit, ale byl jsem si vědomý, že se jedná o sen. Nicméně tam byl se mnou kamarád, kterému jsem řekl že právě spíme a ten mohl dělat všechno co chtěl... Například tam bylo prasklé sklo, tak jsem ho chtěl spravit myšlenkou a zatímco mně to prostě nešlo, tak jemu v pohodě... :?:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: vizualizace bílého tibetského "A"

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Další vychytávka je vyšší polštář. Nemělo by se spát vodorovně, ale hlava by měla být trošku výše a muži by měli spát na pravém boku, ženy na levém (při spánku na pravém boku uzavíráte pravou pránu a dáváte průchod levé - ta je u mužů důležitější)- viz Rinpočhe. Ale z vlastní zkušenosti vím, že jsem se z LD probudil i na levém boku i na zádech. Možná je to důležité jenom při usínání.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Nove tema..

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

Mozna uz by to stalo za to zalozit k tomu nove tema a tam psat zkusenosti s touto metodou :wink:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

diky za ty odkazy

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

na to tibetsky A budu muset chvili cumet :blah: abych si to zapamatoval :mrgreen:

Obrázok

No teda ale jako ten chlapek bych vazne nechtel vypadat co je na tomhle odkazu

Obrázok :moon:

nema treba zacpu nahodou nebo tak ?? :grin:
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

...

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

No to je jasne A ... to nevidis? :grin:
Ten jogin ma vizi svetelne koule kde se to A zobrazuje ( nebo ji dobre vizualizuje)....proste to nekreslil zadnej vystudovanej grafik :wink: tak se mu nesmej ze na to zbozne hledi :santa:
Napísať odpoveď