Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reality)

knihy o astrálnom cestovaní, lucidných snoch, čakrách, mágii

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reality)

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Názov knihy: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reality)
Autor: Robert A. Monroe
Vydavateľstvo: Lott, http://www.lott.cz
Rok vydania: 2003
Popis:
Robert Monroe velice zajímavě popisuje osobní zkušenosti s astrálním putováním (OOBE – Out-of Body Experience – mimotělesná zkušenost). Byl to úplně obyčejný člověk, ničím výjimečný americký úředník. Měl vysokoškolské vzdělání, byl ženatý, měl děti. Svou první OOBE zažil ve věku 43 let. Jednoho dne Robert začal z ničeho nic cítit podivné vibrace v těle. Pak se mu několikrát stalo, že ležel na pohovce a najednou se vznesl ke stropu svého pokoje, nebo viděl a slyšel své známé, kteří se bavili na ulici, ale když se pokusil zapojit do rozhovoru, zjistil, že ho nevidí ani neslyší.

Robert se těchto příznaků nejprve bál a hledal pomoc u lékařů a psychiatrů. Ti mu ale oznámili, že je zcela zdravý a normální. Pak začal své nové schopnosti zkoumat, vedl si o svých cestách podrobné zápisky.

V sedmdesátých letech se Monroe začal zabývat OOBE a jinými parapsychickými jevy profesionálně. Zkoumání těchto "výletů" do jiné reality bylo začátkem hlubokého vědeckého výzkumu v oblasti lidské psychiky, psychologie i filozofie bytí, čemuž později Monroe zasvětil celý svůj život. Robert Monroe je autorem řady patentů a vynálezů, je zakladatelem světově proslulého Monroova Institutu aplikovaných věd (Virginia, USA) a je autorem knih Cesty mimo tělo, Daleké cesty a Návrat.

Monroovy popisy cest jsou velmi zajímavé a člověk má chuť je vyzkoušet na vlastní kůži. Díky Monroem objevené metodě Hemi-sync (synchronizace hemisfér) takovou možnost má každý.

Kniha Daleké cesty sestává z desítek případů lidí, jež Monroe (včetně sebe sama) uvedl do stavu vědomí odděleného od hmotného těla. Tak je podáván ucelený obraz reality z pohledu mimo tuto fyzickou úroveň bytí. To vše nejenom v naší časoprostorové realitě, ale také formou vhledů do minulosti a nejméně do jedné linie budoucnosti naší Země.

Ve zjištěních Roberta Monroa se setkávají střípky jádra náboženských ideologií celého světa, jakož i podstata všech pokročilých výzkumů vědomí za posledních sto let. Svou informační hloubkou kniha přesahuje vše, co bylo v této oblasti dosud publikováno a vnáší jasno do mnoha úrovní lidského bytí. Zde najdete odpovědi na většinu nejdůležitějších existenciálních otázek – Kdo jsme? Proč jsme tady? Kam míříme? Zda existují minulé životy a život po smrti? Kdo a za jakým účelem nás stvořil? Kniha odpovídá na otázky jak lidí hluboce věřících, tak ateistů. I když po přečtení této knihy pro ateismus nezůstává žádný důvod.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa sorer »

Fakt dobra knizka. Ak uz mate dost vselijakych pouciek a navodov ako astralne cestovat, a chcete vediet co sa deje za hranicami casu a priestoru v okoli nasej planety.
Koniec knihy ukoncuje zopar, pre mna menej zazivnych, vedeckych clankov o vyskume javov OOBE. Zvysok vas vsak vtiahne do deja a niekedy si mozete pripadat ako ked citate sci-fi.
Niekedy napisem aj zopar citacii.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

Akorat porad NErozumim tomu proc jeste neni prelozena jeho prvni knizka CESTY MIMO TELO ? :?: hm ... premyslel sem o tom a nenasel jsem zadnou logickou odpoved ...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa sorer »

No to by som aj ja rad vedel.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Odpoveď je veľmi jednoduchá:

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna nemenovaná pražská spoločnosť, ktorá sa rozhodla "zastupovať" zahraničné vydavateľstva v Českej a Slovenskej republike. Vytipovala si tituly, ktoré by sa mohli stať knižnými bestsellermi a skúpila práva na ich vydanie. No nie s cieľom ich vydania, ale následného predaja práv samozrejme s tučným ziskom tým "chudákom", ktorí budú mať eminentný záujem, aby ten konkrétny titul vyšiel v češtine. Bohužiaľ, knižný trh s ezoterickou literatúrou nie je až taký výnosný business, ktorý by mohol kompenzovať náklady s vydaním takto predražených kníh a tak sa šťastný koniec rozprávky odklada. Dokedy? Dovtedy, dokým neskončí platnosť autorských práv na vydanie nami dlho očakávanej knihy...

Dúfam, že po tomto výklade bude každému jasné, prečo ešte nevyšiel prvý diel knihy od Roberta Monroea.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa sorer »

Takze tu je zopar oskenovanych stran ako som slubil
http://www.3oko.sk/resources/monroe_daleke_cesty.zip
Používateľov profilový obrázok
KUZELNIK
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Mar 06, 2005 15:52
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Kontaktovať používateľa:

Stretnutie

Príspevok od používateľa KUZELNIK »

Ozaj SUPER kniha.
Po jej precitani vzniklo u mna sice par otazok, ale v tretej knihe som na ne nasiel odpovede.
Ale nie je mi este jasne, ze ked "cestoval" do priblizne roku 3000 ci tam nemohol stretnut aj sam seba?
Viem ze "Inspekt" bol vlastne on, stretaval teda sam seba z buducnosti - teda ak som to spravne a velmi zjednodusene pochopil....... - ale ci je mozne vedome sa nakontaktoval sam zo sebou z buducnosti a vyjasnit si tak nejake otazky.
Tiez taka otazka, ze ked uvidel (mozno uvidim ak sa budem snazit :P ) buducnost, ci je ta buducnost takto dana a bude taka aj keby som neviem co spravil. Alebo je to pohlad iba do jednej z mnoha moznych buducnosti.

Ak by niekto vedel odpoved. Dik.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa dr.Katz »

No já se musím přiznat, že jsem se tu knihu pokusil dvakrát přečíst, ale nedostal jsem se ani za půlku. Zpočátku mě to bavilo, ale pak jsem k tomu pociťoval narůstající nedůvěru až jsem tomu přestal věřit úplně. Navíc mám naprosto odlišné vlastní zkušenosti při opuštění těla, ale to může být tím, že jsem navštívil jiné dimenze než pan Monroe. Každopádně se do knihy pustím potřetí, snad už to vyjde.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stretnutie

Príspevok od používateľa sorer »

KUZELNIK napísal:ci je ta buducnost takto dana a bude taka aj keby som neviem co spravil. Alebo je to pohlad iba do jednej z mnoha moznych buducnosti.
No tusim tam aj spominal, ze ked sa rozpraval s tymi typkami na zemi, tak mu povedali ze sa nachadza v jednej z moznych buducnosti, cize zalezi na ludstve ci sa do takejto buducnosti dostane.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

uz to ctu podruhe a vic a lip to chapu nez kdyz sem to cetl poprve, pro me je to bestseller
Jerry1402
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St Dec 14, 2005 21:32

Príspevok od používateľa Jerry1402 »

Není tahle kniha někde na stáhnutí.Moc bych jí chtěl u nás ji neprodávají a knihovna ji taky nemá.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Jerry1402 napísal:u nás ji neprodávají a knihovna ji taky nemá.
Jednoducho si ju objednaj u vydavatela. Poslu Ti ju postou na dobierku. Adresu a email najdes na www.lott.cz
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

je zvlastni, ze jsem pochopil tuto knizku az po druhem precteni. Pri prvnim cteni jsem porad nerozumel tomu kde se pohybuje a nepamatoval jsem si s kym se setkal apod. a pri druhem cteni me bylo vsechno jasne. Kazdopadne jednou precist nestaci ... doporucuju 2x.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Robert A. Monroe: DALEKÉ CESTY (Výpravy za hranice reali

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Nemal si medzi prvým a druhým čítaním knihy zážitok z kurzu Prechod bránou?
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

uz si to moc nepamatuju, vim akorat ze sem si cetl DALEKE CESTY a bylo to hodne srozumitelne, ale NAVRAT byl o hodne tezsi napochopeni, ale ted po druhem precteni me spis bavilo a zajimalo cist NAVRAT ... ale bylo to tak nejak kdyz sem byl na tom kurzu. Byl jsem na nem pred rokem, ale pripada mi jak kdyby ubehly aspon 2 ... :?
Napísať odpoveď